maxipes.sk
maxipes.sk

Vyhľadávanie na webe
Prejť na: Obsah | Hlavné menu | Novinky | Aktuality | Patička

Maxipes Fík a Google Play

Plné verzie vzdelávacích aplikácií vytvorených záchranármi a pedagógmi len v tabletoch GoGEN Maxpad zadarmo.

VÝUKOVÉ APLIKÁCIE ZÁCHRANNÉHO KRUHU SÚ ÚSPEŠNÉ

Výukové aplikácie Asociácie Záchranný kruh zaznamenali významný úspech. V rebríčkoch najsťahovanejších aplikácií obsadili prvé pozície v kategórii vzdelávacích hier. Konkrétne sa jednalo o druhé, tretie a štvrté miesto, o ktoré sa medzi sebou podelili aplikácie „Animovaná prvá pomoc“, „Dopravná výchova pre deti“ a program pre najmenších „Malý záchranár“.

„Jsme za to velmi rádi. Je to pro nás důkaz, že se naše aplikace líbí a že naše práce má smysl“, zhodnotil úspechy výkonný manažér asociácie Lukáš Hutta.

Asociácia Záchranný kruh už viac ako 8 rokov vyvíja a realizuje vzdelávacie produkty, ktoré slúžia pre výuku detí v oblastiach bežných rizík a mimoriadnych udalostí. Asi pred dvomi rokmi sa tím asociácie, ktorá združuje záchranárov, rozhodol zamerať práve i na oblasť programov pre „smart“ mobilné zariadenia, ako sú telefóny a tablety.

„Podle našich materiálů k dnešnímu dni vyučují na více jak 3 000 škol po celé ČR. Pedagogové používají naše multimediální učebnice, pracovní listy či deskové vzdělávací hry. Segment aplikací je pro nás, dá se říct, úplně novou oblastí. Jsme rádi, že se nám daří i díky atraktivitě oslovit širokou veřejnost a zejména děti, na které cílíme“, prezradila Ing. Veronika Krajsová, prezidentka Asociácie Záchranný kruh.

V súčasnej dobe majú aplikácie Záchranného kruhu vo svojich zariadeniach asi tri desiatky tisíc používateľov. Rodičia so svojimi deťmi sa podľa nich učia zábavnou a hravou formou predchádzať rizikám a dozvedia sa rad informácií a postupov, ako sa v takých situáciach správať. Obrovský úspech potom majú u detí najrôznejšie hry, kvízy a testy. Na vývoji aplikácií sa podielalo množstvo odborníkov z radov záchranárov, pedagógov, psychológov, grafikov a animátorov. Svoje hlasy pre dabing prepožičali osobnosti ako Vladimír Čech, súrodenci Gondíkovi alebo v prípade Malého záchranára Martin Dejdar.

„Nenecháme se samozřejmě tímto úspěchem uspat. Naše práce je teprve na začátku. Již nyní intenzivně pracujeme na vývoji dalších aplikací. Jaké to budou, ale zatím neprozradím, možná jen to, že to bude opravdová bomba. Zároveň se již za 2 týdny chystá vydání zcela nové série dětských vzdělávacích tabletů pod názvem Maxpad, které budou obsahovat všechny naše aplikace a to zcela zdarma“, uzavrel Lukáš Hutta.

 


Publikované 4. August 2014

Podmenu